Psycholog i doradca zawodowy

W czym może pomóc psycholog i doradca zawodowy?

Do pedagoga lub psychologa szkolnego może zgłosić się każdy uczeń, nie potrzeba do tego żadnego skierowania od nauczyciela. Możesz przyjść jeżeli:

Psychologa i każdego z nas obowiązuje tajemnica zawodowa i jeżeli sobie tego zażyczysz, wszystko co powiesz może być poufne.

Elżbieta Wojnowicz

Godziny pracy

Poniedziałek 10:30 - 14:30
Wtorek 8:00 - 13:00
Środa 10:30 - 14:30
Czwartek 8:00 - 13:00
Piątek 8:00 - 12:00

Psycholog

Doradca zawodowy

Psycholog

Doradca zawodowy

Interesuje Cię psychologia? Polecam następujące ciekawe linki:

Chciałbyś sprawdzić swoją inteligencję? Czy myślisz szybciej niż twoi rówieśnicy? W jakiego typu zadaniach jesteś lepszy? Czy masz bogaty zasób słów? Polecam Popularny Test Inteligencji w wersji elektronicznej. Możesz go znaleźć na stronach internetowych lub przyjść. Pomogę.

Pliki do pobrania

ADHD - zaburzenie czy fanaberia
zawody przyszłości
zmiana - zarządzanie zmianą

Dla rodziców

Szkoła jest nie tylko po to, żeby przygotować do matury bądź egzaminu zawodowego. Ma przygotować do życia, a życie przed współczesnym młodym człowiekiem stawia wiele wyzwań: poszukiwanie pracy, wybór dalszego kształcenia, założenie rodziny, świadomy udział w życiu obywatelskim. Staramy się wychodzić naprzeciw wyzwaniom. Specjaliści naszej szkoły /pedagodzy, psycholog i doradca zawodowy/ opracowali program wychowawczy oraz program profilaktyki dostosowany do potrzeb współczesnego ucznia.

Stawiamy w nim nacisk na poszanowanie rodziny, dobre wychowanie, kształtowanie postaw obywatelskich, przeciwdziałanie uzależnieniom, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów a także kształtowanie dobrych relacji w szkole.

Coraz więcej rodziców docenia walory szkoły stawiającej na wychowanie ich dzieci. W naszej szkole każdy uczeń jest pod opieką pedagogiczno - psychologiczną – doradczą.

Jeżeli ktoś myśli, że pedagog lub psycholog pomagają tylko uczniom słabym, są w błędzie. Staramy się wyłowić również tych zdolniejszych, pokazując w jaki sposób mogą rozwijać i wykorzystywać swoje możliwości intelektualne, artystyczne, manualne. Pomagamy starać się o stypendia.

Co więcej każdy uczeń może zgłosić się do pedagoga, psychologa, czy doradcy kiedy zastanawia się nad tym co robić po ukończeniu szkoły? Czy dalej się kształcić, jakiej pracy szukać? Psycholog i doradca doradzi gdzie i w jaki sposób szukać pracy bądź kolejnej szkoły, pomoże tutaj określić swoje mocne strony, np. czy osoba ma predyspozycje do pracy z ludźmi, czy dobrze radzi sobie w stresującej pracy, czy potrafi pracować w grupie i pod presją czasu.

Zapraszamy rodziców w godzinach pracy lub po indywidualnym umówieniu się.

Pliki do pobrania

ADHD - krótki poradnik dla rodziców

© 2018 | ZSP2 Brzesko
Projekt i wykonanie: Rafał Widło